Ana Sayfa
Hakkımda
Polikliniğimiz
İletişim
 
İmplant Soruları
Ağız ve Çene Cerrahisi
Diş Çürükleri
Diş Eti Hastalıkları
Diş Beyazlatma
Dental Radyoloji
Endodonti ve Kanal Tedavisi
İmplant ve Uygulaması
Protez ve Protezin Kullanımı
Gülüş Tasarlama ve Kriterleri
Çocuk Diş Hekimliği
Yaşlılarda Ağız ve Diş Sağlığı
Diş Anatomisi
Diş Temizletme
Protez Dişin Amacı ve Önemi
Ağrısız Diş Çekimi
Estetik Dolgular
Zirkonyum Diş
Şeffaf Diş Plağı
Diş İmplant
Geçici Diş
Estetik Diş Dolgusu
Lamine Diş
Fissür Örtücü
Kuron Kaplama
Genel ve ciddi bir sistemik hastalığı olmayan, ya da kontrol altında olan ve ağız içi klinik ve radyografik muayenelerinde sorun olmayan tüm kişilere uygulanabilir.
İmplant nedir?
İmplant titanyumdan imal edilmiş olan ve diş kökünü taklit etmekte kullanılan “yapay kök” lerdir.
İmplant kimlere uygulanabilir?
Genel ve ciddi bir sistemik hastalığı olmayan, ya da kontrol altında olan, ve ağız içi klinik ve radyografik muayenelerinde sorun olmayan tüm kişilere uygulanabilir. Klinik muayeneden kasıt; bireyin ağız hijyeni ve implant uygulanacak olan boşluğunun yeterli seviyede olmasını, radyografik muayeneden kasıt ise; dikey ve yatay olarak yeterli kemik kalınlığını ifade etmektedir
İmplant uygulaması zor mudur?
Ülkemizde diş hekimliği dünya standartlarında uygulanmakta ve gelişen tüm tıbbi cihazlar aynı anda kliniklere ulaşmaktadır. Bu bağlamda üretilmiş olan cihazlar gerek hastalarımızın gerekse biz hekimlerin öncelikli olarak “cerrahi prosedürlere sadık kalmak” koşulu ile işimizi kolaylaştırmaktadır. İmplantlar son derece kolay ve acısız uygulanan ve başarılı neticeleri olan tedavi alternatifleridir. İmplant tedavisi görmüş hastaların büyük çoğunluğu tekrar implant yaptırmayı tercih edeceklerini bildirmişlerdir.
Protez altı implant ne demektir?
Anatomik olarak alt ve üst çenelerimizin arka bölgeleri ( büyük azılar bölgesi ) ön bölgelerine göre daha risklidir. Alt çenede mandibular kanal, üst çenede ise maxiller sinüsler bulunmakta ve bu anatomik oluşumların üzerindeki kemik seviyesi azaldığında bu oluşumlar ağız içerisine yaklaşmaktadır. Üst çenede sinüs lifting operasyonu bu probleme bir çözüm olsa da alt çene de sinir dokusunun kemik içerisinden yönünün değiştirilmesi çok daha komplike, zorlu ve uygulaması zor bir tekniktir.
Böyle durumlarda hastalarımızın çenelerinin ön bölgelerine yerleştirilen implantlarla protezler ilişkilendirilerek protezlerde maximum stabilizasyon sağlanabilmekte, diliyle protezini çıkarabilen bir kişi eliyle kuvvet vererek dahi protezini çıkaramayacak seviyeye getirilmektedir.