Ana Sayfa
Hakkımda
Polikliniğimiz
İletişim
 
İmplant Soruları
Ağız ve Çene Cerrahisi
Diş Çürükleri
Diş Eti Hastalıkları
Diş Beyazlatma
Dental Radyoloji
Endodonti ve Kanal Tedavisi
İmplant ve Uygulaması
Protez ve Protezin Kullanımı
Gülüş Tasarlama ve Kriterleri
Çocuk Diş Hekimliği
Yaşlılarda Ağız ve Diş Sağlığı
Diş Anatomisi
Diş Temizletme
Protez Dişin Amacı ve Önemi
Ağrısız Diş Çekimi
Estetik Dolgular
Zirkonyum Diş
Şeffaf Diş Plağı
Diş İmplant
Geçici Diş
Estetik Diş Dolgusu
Lamine Diş
Fissür Örtücü
Kuron Kaplama

İmplant Soruları
İmplant tedavisi çok pahalı mıdır ?
Tedavi eskiye nazaran günümüzde gayet ucuzlamıştır. Dünyada implant uygulamalarının her geçen gün çoğalması, beraberinde implant üretimi yapan firmaları da çoğaltmıştır. Bu rekabet ortamı hem implant kalitesini ve yüzey özelliklerini yükseltmiş, hem de implantların fiyatlarının ucuzlamasını sağlamıştır. Kliniğimizde asgari ücret tarifesi esas alınarak implantlar uygulanmaktadır.
İmplantların çene kemiğine uygulanması çok zor mudur?
Gelişen teknikler ve cerrahi setlerle uygulama diş çekiminden daha kolay hale gelmiş, kliniğimizde standart bir implant uygulaması yapılan son 50 ameliyat ortalamasında 15 dakika olarak tespit edilmiştir. Bu süre çoğunlukla bir diş çekiminden daha kısadır. Bu kısa tedavi beraberinde kolaylığı da getirmektedir.
İlk muayeneye gelirken ne yapmalıyım?
Kliniğimizde panaromik röntgen cihazı bulunmaktadır ve ilk muayenede sadece sizin bulunmanız yeterlidir.
İmplantlar allerji yapar mı?
Bugüne kadar bildirilmiş herhangi bir alerji vakası bulunmamaktadır. İmplantlar son derece biouyumlu bir malzeme olan titianyumdan üretilmişlerdir ve bu da alerji riskini yok denecek hale getiren en büyük faktördür.
Ameliyat sonrası çok zorlu mudur?
Son derece atravmatik yerleştirilen implantlar sonrası gayet kolay iyileşme olmaktadır. Hastalarımız- dan aldığımız geri dönüşlerin % 95 inde ertesi gün normal yaşantılarına devam ettiklerini,ve hatta birçoğunun ağrı kesici dahi içmediklerini tespit etmiş bulunmaktayız.
İmplant sonrası dişlerim ne zaman yapılacak?
Eğer ileri cerrahi teknikler (sinüs lifting ,kemik ogmentasyonları, vs..) gerekmeden implantınız uygulandıysa, üst çenede 5-6 ay alt çenede ise 3-4 ay sonra implantlarınız çene kemiğinizle kaynamış olacak ve dişleriniz sorunsuz bir şekilde yapılacak demektir.
İmplantlarımla MR çektirebilir miyim?
Eğer implantlarınızla ilgili herhangi bir enfeksiyon ya da sorun yoksa implantlarınızın çene kemİğine yapışma gücü MR ya da BT cihazlarının uygulayacağı etkiden çok fazladır. Sorunsuz implantlarınızla rahatlıkla bu tetkikleri yaptırabilirsiniz. Tabi ki implantın durumunu değerlendirmek için diş hekiminizin muayenesi çok daha önemlidir.
İmplantlarımın ömrü ne kadar?
İmplantlar tıpkı kendi dişlerinizin gibi bakım isteyen yapay dişleriniz ya da diş köklerinizdir. Ağız hijyeni iyi olan hastalarımız implantlarını sorunsuz bir şekilde uzun yıllar kullanabilirler. Tabiki yine düzenli diş hekimi kontrolü de bu süresin uzamasında etkili önemli faktörlerdendir.
Neden implant yaptırmalıyım?
İmplant tedavisi sayesinde eksik dişleriniz mevcut dişlere herhangi bir işlem yapılmadan, yerine getirilebilmektedir. Bu tedavi uzun süreçte düşünüldüğünde ekonomik açıdan da daha ucuz bir hal almaktadır. Porselen köprülerle tedavi edilen eksik dişler 10 yılda bir değiştirilmekte ve 1 eksik diş için yaşam boyunca 15–20 adet diş yapılmaktadır. Oysa implant tedavisi ile bir eksik diş için bir diş yapılmaktadır.